Hyperkeratóza chodidla

apr 29, 2023

Hyperkeratózou nazývame charakteristické zhrubnutie vrchnej vrstvy kože. Toto stvrdnutie pokožky (epidermy) je často súčasťou bežnej obrany pleti pred tlakom, odieraním a pred ďalšími formami lokálneho podráždenia. Takéto lokálne zhrubnutie kože môže mať niekoľko príčin. Toľko jednoduché vysvetlenie.

Na tvorbu hyperkeratózy je náchylné prakticky každé chodidlo. Je naň vyvíjaný neustály tlak, či už pri chôdzi alebo v dôsledku pevnej obuvi. Ak takto zhrubnutá koža nie je dostatočne ošetrená, stráca elasticitu a ďalším problémom môžu byť praskliny ( ragády), otvorené a bolestivé rany.
.

Základnou terapiou takto postihnutej pokožky chodidla je profesionálne ošetrenie v špecializovanom zariadení. Jedine odborník – podológ vie totiž zvážiť rozsah poškodenia pokožky chodidla a nasadiť správnu liečbu. Počas domáceho neprimeraného ošetrenia by si pacient mohol výrazne ublížiť.

Po správnom ošetrení v našej ambulancii Vám vysvetlíme ako týmto problémom účinne predchádzať, objednať k nám sa môžete už teraz.

Je čas na pedikúru

Neváhajte a rezervujte si termín na odbornú medicinálnu pedikúru v luxusných priestoroch našej prevádzky.

Novinky a zaujímavosti z blogu

ĎAKUJEM za každého spokojného zákazníka, zákazníčku, ktorí sú našími stabilnými zákazníkmi a svoju skúsenosť a pocity posúvajú ďalej.