Rozdiel medzi podológiou a pedikúrou

máj 23, 2023

Podológia a pedikúra sú na prvý pohľad veľmi podobné slová, avšak ich význam je úplne iný, hoci obe súvisia s nohami. Poďme si teda v krátkosti vysvetliť tieto pojmy.

Podológia – zameriava sa na diagnostiku a prevenciu zdravotných problémov spojených s nohami, ako sú napríklad plesne, vyrážky, kŕče, otlaky, mozoly, deformity, infekcie, neuropatie a iné ochorenia, ktoré môžu mať vplyv na pohyb a celkové zdravie pacienta.

  • zahŕňa tiež výrobu ortopedických pomôcok (protetiky, vložky, a iné)
  • vykonáva ju lekár alebo odborník s medicínskym vzdelaním

Pedikúra – zlepšuje estetický vzhľad a zdravie nôh, vrátane odstránenia odumretých kožných buniek, starostlivosť o nechty, vyhladenie hrubých a tvrdých miest, hydratáciu a masáž.

  • vo všeobecnosti sa pedikúra zameriava na zlepšenie celkového pohodlia a estetického vzhľadu nôh
  • zvyčajne ju vykonávajú špecializovaní kozmetickí terapeuti alebo manikérky, ktorí sú školení na starostlivosť o nohy, kozmetiku a zlepšenie estetického vzhľadu

V skratke povedané: podológia sa zameriava na liečbu zdravotných problémov s nohami, zatiaľ čo pedikúra na estetickú starostlivosť o nohy. Podológia vyžaduje medicínske vzdelanie a podporu, zatiaľ čo pedikúra je zvyčajne poskytovaná kozmetickými terapeutmi alebo vyškolenými manikérkami.

Je čas na pedikúru

Neváhajte a rezervujte si termín na odbornú medicinálnu pedikúru v luxusných priestoroch našej prevádzky.

Novinky a zaujímavosti z blogu

ĎAKUJEM za každého spokojného zákazníka, zákazníčku, ktorí sú našími stabilnými zákazníkmi a svoju skúsenosť a pocity posúvajú ďalej.