Syndróm diabetickej nohy a ako jej včas predísť

apr 22, 2023

Fakty na úvod: cukrovku má v našej krajine takmer 7% populácie. Približne štvrtina z nich už má problém nazývaný diabetická polyneuropatia. Nejdeme Vás zaťažovať ďalšími hrozivými čislami v tejto súvislosti. Každopádne ak trpíte týmto metabolickým ochorením, starostlivosti o svoje nohy MUSÍTE venovať zvýšenú pozornosť.
Syndróm diabetickej nohy totižto prichádza úplne nevinne, nepozorovane a to najprv mravčením, pichaním, postupnou stratou citlivosti na drobné poranenia. Neskôr je koža na chodidlách suchá, tvrdne a tvoria sa na nej hlboké praskliny. Následne sa objavujú otvorené a ťažko sa hojace rany. Viete si asi domyslieť ako môže takto chorá noha, neraz postihnutá gangrénou, skončiť.

ALE: tomuto ochoreniu sa dá účinne predchádzať. Okrem správnej odporúčanej životosprávy je potrebné nohy pravidelne odborne ošetrovať. V našej ambulancii Vám zmiernime príznaky, zrealizujeme preventívne ošetrenie, poradíme aká je pre Vás napríklad správna obuv, akú kozmetiku pri domácom ošetrovaní použiť a ak by sa stav zhoršoval, odporučíme lekára – špecialistu.

Je čas na pedikúru

Neváhajte a rezervujte si termín na odbornú medicinálnu pedikúru v luxusných priestoroch našej prevádzky.

Novinky a zaujímavosti z blogu

ĎAKUJEM za každého spokojného zákazníka, zákazníčku, ktorí sú našími stabilnými zákazníkmi a svoju skúsenosť a pocity posúvajú ďalej.